Yükleniyor
Whatsapp Hattımız

Denizli Kartuş Dolumu

Denizli Kartuş Dolumu

Kartuş dolumu, mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıcıların sarf tüketim malzemesi kartuşlar bittiğinde mürekkeple yeniden doldurulması işlemidir. Kartuş dolumu yazıcı türüne göre farklılık arz eder. Genel olarak inkjet yazılarda bu işlem, dolum setleri kullanılarak yapılır. Bu setler genellikle; küçük iğneli bir enjektör, yazıcı mürekkebi ve destek malzemesi içerir. İşlem sırasında temel olarak yazıcıyla uyumlu mürekkep şırıngaya çekilir ve dolum ünitesine aktarılır.

Her markanın ürünü kendine mahsus bir yapı sergiler. Piyasada 1000’in üzerinde dolum ünitesi çeşidi mevcuttur. Dolayısıyla dolum işlemi de küçük çaplı değişiklikler göstermektedir. Markalar arasında; doldurulacak deliğin yeri, sayısı, dolum kapasitesi gibi farklılıklar mevcuttur. Ancak temel işlem; biten kartuş üzerindeki delikten enjektöre çekilen yazıcı mürekkebinin doğru şekilde aktarılmasıdır. Toner dolumunda da deliğin yeri değişebilmektedir. Dolum deliğinin büyüklüğüne göre toner dolumu sırasında genellikle enjektöre ihtiyaç yoktur.

Ada Kartuş olarak, Denizli kartuş dolum işlemini her marka ve model cihazlarınız için titizlikle ve sorunsuz olarak gerçekleştirmekteyiz.

 

Diğer Hizmetlerimiz

Email Telefon İletişim Formu